Těhotenská kalkulačka

Těhotenská kalkulačka

Pomohla vám tato kalkulačka?

Určení délky těhotenství lékaři provádějí od data poslední menstruace, neboť toto datum poskytuje potřebný základ pro stanovení předpokládaného termínu porodu. Během těhotenství může být termín porodu upřesňován pomocí ultrazvukových vyšetření, která poskytují detailnější informace o vývoji plodu.

 • Jak spočítat v jakém týdnu těhotenství jsem?

  K určení aktuálního týdne těhotenství se obvykle počítá od prvního dne poslední menstruace (LMP). Počet týdnů od tohoto data až do současnosti vám poskytne počet týdnů těhotenství. Pokud znáte datum ovulace nebo početí, můžete také přidat dva týdny, což je běžně používaná metoda.

 • Jak spočítat, kdy jsem otěhotněla

  K určení data početí obvykle počítáte zpět 14 dní od prvního dne vaší poslední menstruace, což odpovídá ovulaci u 28denního menstruačního cyklu. Pokud váš cyklus není pravidelný, může být přesnější sledovat ovulaci pomocí ovulačních testů nebo sledování bazální tělesné teploty.

 • Co je trimestr?

  Trimestr je tříměsíční období těhotenství, které se dělí na tři části: první trimestr (1. až 12. týden), druhý trimestr (13. až 26. týden) a třetí trimestr (27. týden až porod). Každý trimestr se vyznačuje specifickými fázemi vývoje plodu a změnami v těle matky. Toto rozdělení pomáhá lékařům a těhotným ženám sledovat průběh těhotenství a plánovat potřebnou péči.

 • Jak se počítá trimestr?

  Trimestr se počítá rozdělením těhotenství do tří přibližně tříměsíčních období. První trimestr zahrnuje 1. až 12. týden těhotenství, druhý trimestr zahrnuje 13. až 26. týden, a třetí trimestr zahrnuje 27. týden až porod. Toto rozdělení pomáhá lépe sledovat a řídit vývoj plodu a zdravotní stav matky v průběhu těhotenství.