Ovulační kalkulačka

Ovulační kalkulačka

dní

Pomohla vám tato kalkulačka?

Toužíte po miminku a chcete vědět, kdy během vašeho cyklu je největší pravděpodobnost otěhotnění? V tom případě použijte naši ovulační kalkulačku, která vám spočítá, kdy byste měla mít ovulaci a plodné dny. Stačí zadat první den poslední menstruace a délku cyklu.

 • Co je ovulace?

  Ovulace je proces, kdy se uvolní zralé vajíčko z vaječníku a sestupuje vejcovody až do dělohy. K otěhotnění dochází v případě, že během sestupování zralého vajíčka vejcovody do dělohy se vajíčko potká se spermií a ta ho oplodní.

 • Jak zjistím, že mám ovulaci?

  Kdy ovulujete, můžete zjistit pomocí několika metod. Můžete použít ovulační testy, které fungují na podobné bázi jako ty těhotenské, lze rovněž si změřit bazální teplotu (při ovulaci je vyšší) a nebo navštívit svého lékaře či lékařku, která den ovulace určí podle nálezu na ultrazvuku.

 • Kdy dochází k ovulaci po menstruaci?

  Ovulace nastupuje zpravidla 11. až 15. den po menstruaci. Pokud máte 28denní cyklus, vaše ovulace bude pravděpodobně 14. den cyklu a plodné období 11. až 15. den cyklu.

 • Jak dlouho trvá ovulace?

  Samotná ovulace trvá 12 až 24 hodin. Ale není to jediný čas, při kterém může dojít k oplodnění. Spermie dokáží v těle ženy přežít i několik dní, takže možnost otěhotnět se může protáhnout i dva dny před a dva dny po ovulaci.

 • Proč ovulace bolí?

  Bolestivá ovulace je signálem, že se blíží vaše nejplodnější období. Podle některých odborníků může takovou bolest způsobovat několik faktorů: při dozrávání se vajíčko zvětšuje, čímž se napíná povrch vaječníků, roli může hrát také to, že prasklý folikul uvolňuje tekutinu a krev, která může způsobit nepříjemné pocity v oblasti pánve a břicha. Dále může bolestivost způsobit i prasknutí folikulu, když se uvolní vajíčko.

 • Jak vypadá hlen při ovulaci?

  Cervikální hlen neboli výtok při ovulaci se objevuje v plodném období a umožňuje spermiím přežít déle v ženském těle a lépe se pohybovat. Hlen má podobu syrového bílku, natahuje se a nikterak nezapáchá.

 • Kdy může žena otěhotnět?

  Žena může otěhotnět během svých plodných dnů, které bývají zpravidla 2 až 3 dny před ovulací a 2 až 3 dny po ovulaci. Plodné dny zjistíte jednoduchým výpočtem v naší kalkulačce.